To, gdzie teraz jesteśmy, wynika z naszych wieloletnich doświadczeń produkcyjnych oraz inwestycji w rozwój firmy.

Naszym priorytetem zawsze była najwyższa jakość świadczonych usług.

1882
Początek działalności
W 1882 roku Józef Popielawski założył Zakład Kowalski, potem pracę kontynuował syn Zygmunt.
1910
Początek XX wieku
Zygmunt Popielawski otrzymał w 1910 roku dyplom czeladnika wydany przez Urząd Starszych w Warszawie. Żona Zygmunta – Anna (z domu Nowakiewicz) – także pochodziła z rodziny o tradycjach rzemieślniczych. Jej ojciec prowadził zakład na Nowolipkach i należał do Cechu Brązowników i Mosiężników w Warszawie.

1952
Rozwój po wojnie
W 1952 roku Jerzy, syn Zygmunta, razem z żoną Honoratą (z domu Perdjon) tworzyli od podstaw firmę Pimet. Początkowo do jej działalności należały produkcja form i – pionierskie w Polsce – szlifowanie wałków gumowych. W latach sześćdziesiątych natomiast firma zaczęła produkować również siewniki jednorzędowe dla rolnictwa oraz smarowniczki.
1970-80
Zwiększenie produkcji
Na początku lat siedemdziesiątych w działalność firmy włączyli się synowie Maciej i Tadeusz. Produkcja znacząco wzrosła i
Pimet stał się jedną z większych firm wytwarzających metalowe części do długopisów.
W latach osiemdziesiątych wyodrębniono działy obróbki plastycznej, wiórowej i galwanicznej.
1990
CAD/CAM
W latach dziewięćdziesiątych powstał dział projektowania komputerowego pracujący obecnie w programach: SolidWorks, NX, Alpha CAM, AutoCAD LT, programie do optymalizacji i projektowania części z tworzyw sztucznych i form wtryskowych SolidWorks Plastics. Działalność firmy rozszerzono także o obróbkę erozyjną i przetwórstwo tworzyw sztucznych.
TERAZ
Jednolity system
Ostatnie lata przyniosły pełną komputeryzację firmy – wdrożono system wspomagania zarządzania Simple ERP i CRM. Obrabiarki numeryczne pracują w sieci ze stanowiskami komputerowymi CAD/CAM. Uruchomiono wtryskownię ZnAl wyposażoną w maszyny gorąco komorowe do wtrysku ciśnieniowego firmy Frech.

Zapraszamy do kontaktu

+48 22 723 42 05

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, jak również poprzez powyższy numer telefoniczny. Więcej informacji w zakładce KONTAKT.